Egyre többet találkozunk régi, felújított bútorokkal a lakásmagazinokban vagy a képmegosztó oldalakon. Korunk egyik jellegzetességének mondható a különböző korokban készült bútorok keveredése, persze megfelelő ízléssel megfelelő lakáskörnyezetbe.
A boltokban kapható vintage bútorok valójában nemrég kerültek ki a gyártósorról. Ne költs pénzt utánzatokra, készítsd el saját egyedi bútorod!
Amatőr bútorfelújítóként érdemes néhány lépést tisztázni, még mielőtt elkezdenénk a festést. A festés minősége a leggyakrabban az előkészületek alaposságától függ. A bútor előkészítése a legmeghatározóbb lépés. Gondot kell fordítani a fa előkészítésére, hiszen ettől függ a végeredményünk is.
No de lássunk is hozzá:
1. Ideje, hogy dédink padlásra száműzött bútorát végre használatba vegyük. Legelső dolgunk, hogy alaposan megtakarítsuk a bútort. Fontos, hogy a portalanítást nedves ruhával végezzük, majd hagyjuk a bútort teljesen megszáradni. A portalanítás után fel kell mérnünk jelenlegi állapotát.
2. Ha szuvas vagy gombás a faanyag nem kell megijednünk. Számos gomba- és rovarirtópác áll rendelkezésünkre. Ehhez a folyamathoz használjunk Pigrol szúölőszert, mely nemcsak a rovarokat írtja, ki hanem megelőzi a rovarfertőzést is.
3. A felmért állapot függvényében kell összeírnunk, hogy milyen anyagok szükségesek a bútordarab felújításához.
– durva és finom csiszolópapír
– fatapasz (ha szükséges)
– bútorragasztó (ha szükséges)
– törlőruha
– ecset, henger
– alapozó, és bútorfesték
- Ellenőrizzük a csapokat és ragasszuk meg a kilazultakat. Javítsuk az apróbb felületi hibákat, cseréljük a sérült furnéreket és csiszoljuk meg a bútor teljes felületét.
5. Jöhet a festés. Festés előtt ne felejtsük el alapozni a felületet. Először használd a Tikkurila Feelings bútorfesték alapozót. Miután az alapozó megszáradt, Tikkurila Feelings bútorfestékkel fesd a bútort a kívánt színűre.