Itt a jó idő és talán sokan gondolkoznak azon, hogy milyen felújítási munkálatokat lehet elvégezni a ház körül, melyeket esetleg mi magunk is el tudunk végezni, így egy kis pénzt is tudunk spórolni. Jó ötlet lehet a kerítés felújítása, ha kellőképpen felkészülünk rá, csodás munkát lehet végezni.
Hogyan kezdjünk hozzá a kerítésünk felújításához?
Nézzük először a fém kerítések felújítását.
A fém kerítések felújításánál azt érdemes tudni, hogy mielőtt megvesszük, hozzá a festéket tájékozódjunk annak felhasználhatóságáról, ugyanis azok a festékek, amelyek alkalmazhatóak vasfémek festésére, nem biztos, hogy alkalmazhatóak horgonyzott felületek festésére.
Az első lépés: A fém megtisztítása, a rozsdától, régi festékanyagtól, zsírrétegtől.
Ezt a folyamatot különös gondoskodással kell elvégezni a sarkokban és a nehezen hozzáférhető helyeken, ugyanis ha ott maradnak ezek az anyagok a kerítésünkön, sajnos a munkánk nem lesz hosszú életű.
Először is távolítsuk el a régi festékanyagot és a rozsdát a festeni kívánt felületről. Ezt megtehetjük korongos tisztítással, csiszolópapírral, drótkefével és használhatunk rozsdaátalakítót. Ilyen például a Ferropasit S 50 és kiváló megoldás a Hammerite Rozsda Stop terméke is. A zsírtalanítást csak úgy, mint a konyhánkban mosószeres vízzel oldhatjuk meg a leghatékonyabban.
Tipp: oldószert ne használjunk, mert annak elpárolgása után a zsírok ugyanúgy megtalálhatóak lesznek a felületen.
Második lépés: Végezzünk korróziógátló alapozást majd vigyük fel a rétegeket.
A korróziógátló réteg felvitele, történjen ecsettel így mélyebbre és egyenletesen tudjuk eloszlatni az anyagot. Ezután a következő teendőnk a közbenső réteg kialakítása. Ezt az anyagot érdemes legalább két rétegben alkalmazni, mert minél vastagabb ez a réteg annál jobban véd az időjárási viszontagságoktól. Mielőtt megvásároljuk a végső, díszítő réteghez általában a zománcfestéket érdeklődjünk, hogy passzol-e azzal a korróziógátló anyaggal, amelyet már előzőekben felvittünk.
Harmadik lépés: Az utolsó lépés – talán a legörömtelibb is, az általunk kiválasztott színű festék felvitele kerítésünkre. Ezt a lépést az előző réteg megszáradása után kell megtenni.
Tipp: Mindig tartsuk be a festékgyártó utasítását, így biztosak lehetünk abban, hogy mindent jól csinálunk és végezetül egy csodás kerítést kapunk.
Nézz szét webshopunkban Hammerite termékeinkből: ITT
Nézzük mit is kell tennünk, ha fa kerítésünket szeretnénk felújítani?
Érdemes tudnunk a kerítésünk anyagát, hogy milyen típusú fából készült. Keményfából (Pl.: tölgy vagy akác) illetve puhafából (Pl.: fenyő)
Első lépés: Ha puhafából készült kerítésünk van, akkor komolyabb rovar illetve gombaölő védelmet igényelnek.
Második lépés: Nézzük meg, hogy milyen bevonat található fakerítésünkön?
A fakerítéseknél is mindig igazodni kell az előző rétegekhez. Ha fedőfesték volt előtte, akkor a továbbiakban is azt alkalmazzuk. Fedőfestés esetén, az eljárás szinte teljesen megegyezik a fémkerítés felújításával a korrózió réteg felvitelének kivételével
Manapság a legtöbb kerítés lazúrral van lekenve. Ez esetben csiszoljuk és zsírtalanítsuk itt is a felületet, majd következhet a lazúr szálirányban való felvitele a felületre. Itt választhatunk vastag lazúr és színtelen lazúrok közt.
Tipp: Találhatunk a piacon olyan lazúrokat is, amelyek már teljes mértékben UV védelmet biztosítanak. Nézd meg ITT
Nézz körül webáruházunkban és készüljünk fel együtt a ház körüli munkákra! Katt a webshopunkra: ITT
Sikeres és eredményes kerítés felújítást kívánunk!