A szobafestés nyugodtan elvégezhető szakember segítsége nélkül is akár, ám tisztában kell lennünk néhány kockázatos tényezővel mielőtt belekezdünk a munkába. Nézd meg az 5 leggyakrabban előforduló hibát, hogy Te már biztosan ne kövesd el ezeket.
Jól tudjuk, hogy senki sem szeret sok időt úgy tölteni, hogy dobozban vannak a ruhák és szerte széjjel a bútorok. Ám nem szabad elkapkodni a festést. Muszáj megvárnunk, míg az alapozó megszárad, ezután kell a festéket felvinni lehetőleg vékony rétegekben, és ezek esetében is meg kell várnunk a teljes száradást. Ha nem így teszünk nem lesz szép az eredmény, vagy ami rosszabb, újból kell kezdenünk az egész festést.
-
Elcsépelt színválasztás:
A festékgyártók általában minden évben új színeket adnak ki. Ám érdemesebb olyan praktikus színt választanunk, melyeket évekig el tudunk viselni. Természetesen lehet a trendekhez igazodni, ám hosszútávon kell gondolkodni. Az sem mindegy, hogy a színeknek milyen hatásaik vannak. A legjobb döntést úgy hozhatjuk meg, hogy a kiválasztott márka megtetsző színmintáit hazavisszük, és hagyunk időt a döntésre.
-
Nem megfelelően számoljuk ki az anyagszükségletet:
Mérjük meg pontosan a falfelületet, vonjuk ki a nyílászárók területét. Ne felejtsük el az anyagmennyiséget a tervezett rétegszámmal beszorozni. Az anyagszükséglet sok mindentől függhet. Ha megfelelően lealapozzunk a falfelületet, akkor sokkal kevesebb festékre lesz szükségünk.
Mielőtt elkezdenénk a festést, fontos összeszedni az ehhez szükséges szerszámokat. Fontos, hogy jobb minőségű szerszámokat vásároljunk, hiszen nem mindegy hogy milyen fedést eredményez egy henger. Egy jó szerszámmal könnyebben, gyorsabban és hatékonyabban dolgozhatunk.
-
Hibás festési technika:
Fontos a festés sorrendje. A legjobb eredményt akkor érhetjük el, ha a alapozás után a festést a sarkokba kezdjük el, majd hengerrel folytatjuk a nagyobb felületek színezését. Az ajtóknál ablakoknál használjunk ragasztószalagot, hogy ne maszatoljuk össze a nyílászárókat. Ne fessünk vastag rétegegeket, inkább vékonyabb de többszöri rétegeket vigyünk fel a felületre.
Ha figyelembe vesszük ezt az 5 szempontot, amatőr festőként is úgy dolgozhatunk, mint egy festőmester.